Archiwum

Wakacje z literackim przyjacielem. Konkurs czytelniczy dla klas 1-3 szkoły podstawowej

Nasz konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I- III SPK im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Dublinie. Czy można zabrać na wakacje Smoka Wawelskiego? Detektywa Pozytwkę lub Koziołka Matołka? Oczywiście, że zmieszczą się do walizek i plecaków... w formie książek !! Miło będzie odpoczywać, po wakacyjnych wycieczkach i przygodach, na leżaku bądź w fotelu z ciekawą lekturą. Warto zachęcić do czytania koleżanki i kolegów i wykonać ilustrację do przeczytanej historii. Wykonane własnoręcznie, podpisane rysunki dostarczyć do dnia 20.09 2018 do wychowawcy klasy.

Korczakowskie Dni Dziecka - podsumowanie

Przez dwa kolejne weekendy obchodziliśmy Korczakowskie Dni Dziecka organizowane jako jedno z wydarzeń Festiwalu Polska-Eire 2018. Otwarcia naszego świętowania dokonał Ambasador RP pan Ryszard Sarkowicz oraz pani konsul Katarzyna Kasperkiewicz. Na pierwszy weekend przygotowaliśmy festyn rodzinny i kiermasz z kawiarnią oraz żołnierską grochówką.

KONKURS CZYTELNICZY "WAKACJE Z KSIĄŻKĄ czyli ZŁAP SZÓSTKĘ WE WRZEŚNIU!"

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie czytelniczym „Wakacje z książką czyli ZŁAP SZÓSTKĘ WE WRZEŚNIU”.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.
Termin realizacji:  okres wakacyjny.
Zasady: przeczytaj książkę jednego z polskich pisarzy, zapamiętaj o czym była, podziel się wrażeniami z nimi z nauczycielem i kolegami ze swojej klasy we wrześniu!
Nagroda: ocena celująca z języka polskiego. Złap 6-ę we wrześniu! Życzymy fantastycznej lektury wspaniałych książek!

Wyniki Omnibusa 2017/2018!

Z wielka przyjemnością możemy ogłosić zwycięzców konkursu wiedzy "Omnibus". W kategorii wiekowej szkoła podstawowa najlepszy wynik uzyskała Natalia Karnasiewicz klasa 7a; w gimnazjum - Emilia Kulczyk klasa 2a. GRATULUJEMY! Laureatki konkursu otrzymają puchar Omnibusa roku szkolnego 2017/2018. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, do zobaczenia za rok.

Smaczne za-czytanie. Termin oddania prac

Droczy Czytelnicy! Biblioteka szkolna przypomina, że w najbliższy weekend upływa termin oddania prac konkursowych. Pamiętajcie też, że nagrodą w konkursie jest m.in. pizza dla wszystkich uczestników konkursu- czyli smaczne za czytanie, czytanie, na które naprawdę wielu z was miało apetyt w kończącym się roku szkolnym. Bardzo się z tego powodu cieszymy i czekamy na prace!

Kolejne sukcesy naszej reprezentacji piłkarskiej w turnieju z okazji X lecia SPK w Waterford

W ubiegły weekend w szkole odbywał się piknik rodzinny zorganizowany w ramach pierwszej części Korczakowskich Dni Dziecka (obszerna relacja już niebawem), a tymczasem nasi piłkarze znowu zagrali świetne spotkania. W turnieju piłkarskim zorganizowanym z okazji obchodów X lecia siostrzanej szkoły -SPK w Waterford, nasi reprezentanci w kategorii Juniorzy młodsi zdobyli I miejsce, a juniorzy starsi III miejsce! Pan Jacek - trener reprezentacji w wiadomości o tym wspaniałym wyniku napisał tylko Veni, vidi, vici! Cóż dodać?