Zaproszenie na Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej

Serdecznie zapraszamy na kolejne już w naszej szkole Narodowe Czytanie, które odbędzie się 8 i 9 września o godz. 11.45 w auli St. Benildus College. W tym roku czytamy polskie nowele, teksty - jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda. - "...których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności.

Zapraszamy do zapoznania się z palnem lekcji na rok szkolny 2019/2020

Na stronie szkoły w zakładce Uczniowie został zamieszczony plan lekcji. Oto kilka informacji na temat jak go czytać. Klasa 3d z zeszłego roku została przypisana do klas 4 a, 4b, 4c (nazwiska uczniów przypisanych do poszczególnych klas są zamieszczone na naszej stronie w zakładce Rekrutacja). Zadbaliśmy o to, by do klas przenieść grupy uczniów, a nie pojedyncze osoby, tak by każde dziecko miało kolegów z wcześniejszych lat nauki w naszej szkole. Klasa 3 e z zeszłego roku jest obecnie 4d, a klasa 3f jest 4 e.

Początek roku szkolnego 2019/2020 w polskiej szkole

Już wkrótce - 7 i 8 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i to nie w SPK, ale w Szkole Polskiej im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Dublinie! Tak, zmieniamy nazwę! Adresy strony i poczty pozostaną takie jak dotąd.
Plan lekcji na stronie szkoły w zakładce Uczniowie opublikowany będzie zaraz po zebraniu Rady Pedagogicznej, w dn.31.08.br.
Do zobaczenia niebawem!

O tym co słychać u przyjaciół z Pierwomajki

Wprawdzie lato w pełni, ale wróćmy na chwilę pamięcią do grudniowych dni, kiedy to od trzech lat przygotowujemy i rozprowadzamy Kartki dla Pierwomajki, w ramach naszej szkolnej akcji Między Dublinem a Pierwomajką. Z radością donosimy, że 27 lipca nasi przyjaciele z Kazachstanu przylecieli do Polski! i Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób, a przede wszystkim dzięki panu posłowi Zbigniewowi Gryglasowi, który zorganizował wizytę.

O tym co słychać u przyjaciół z Pierwomajki

Konkurs na stanowisko referenta

Kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Dublinie ogłasza nabór na stanowisko Referent. Zatrudnienie w wymiarze 0,25 etatu na czas określony tj.od 1 września 2019 do 22 czerwca 2020 r. Dokumenty rekrutacyjne należy przesłać do dnia dnia 27 sierpnia 2019 roku na adres: dublin@orpeg.pl.

Kliknij, aby zapoznać się ze szczegółami ogłoszenia

Udanych wakacji!

Koniec roku szkolnego jest zawsze wyczekiwany, a niektórzy podobno odliczają do niego dni już od września I w ostatnią sobotę wreszcie nadszedł!
Zgromadzeni w auli uczniowie, rodzice i nauczyciele powitali gości pana radcę Ambasady RP w Dublinie Łukasza Chimiaka i panią konsul Katarzynę Kasperkiewicz.

Złap szóstkę we wrześniu - wakacyjny konkurs czytelniczy

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie czytelniczym „Wakacje z książką czyli ZŁAP SZÓSTKĘ WE WRZEŚNIU”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów od IV klasy SP. Termin realizacji: okres wakacyjny. Zasady: przeczytaj książkę jednego z polskich pisarzy, zapamiętaj o czym była, podziel się wrażeniami z nauczycielem i kolegami ze swojej klasy we wrześniu! Nagroda: ocena celująca z języka polskiego. Złap 6-ę we wrześniu! Życzymy fantastycznej lektury!