Radosnego Dnia Niepodległości! Wyniki kokursu Ja- Polak mały, Ja-Polka mała

Dzień dobry Wszystkim! Radosnego Narodowego Święta Niepodległości! W naszej szkole świętujemy już od ubiegłego weekendu, a przez kilka minionych tygodni prowadziliśmy konkursy związane Niepodległą.  Tak też nazywa się projekt MEN, w którym bierzemy udział. Dziś rozstrzygnięcie konkursu dla najmłodszych: Ja - Polak mały, Ja - Polka mała. Zadaniem konkursowym było wykonanie książeczki na temat miejsc, osób które są ważne dla polskiej tożsamości uczestników. Otrzymane prace są piękne i kolorowe. Obejrzyjcie zresztą sami.

III Biesiada patriotyczna w naszej szkole

Już jutro rozpoczynamy w naszej szkole świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Wzorem lat poprzednich, choć w dostosowanej do warunków formie, odbędzie się biesiada patriotyczna – już trzecia! Jak wiemy podczas biesiad przybliżamy sobie wspólnie jedno z ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. W tym roku zatrzymamy się przy BITWIE WARSZAWSKIEJ 1920, znanej również jako CUD NAD WISŁĄ (w sierpniu obchodziliśmy bowiem jego 100 rocznicę). Bardzo prosimy o przyniesie ze sobą jakiegoś małego smakołyku.

I Międzynarodowa Edycja "Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie" w naszej szkole

W dniach 10-11 i 17-18 października biliśmy rekord w czytaniu na przerwie. Udział wzięła cała społeczność naszej szkoły, wszyscy uczniowie i nauczyciele. Najmłodszym uczniom czytali nauczyciele. Starsi uczniowie czytali wybrane, wypożyczone książki z biblioteki szkolnej. Akcja "Przerwa na czytanie" była promocją czytelnictwa i zwróciła uwagę uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole. Zachęciliśmy uczniów do sięgania po książkę, czego wynikiem są liczne wypożyczenia książek z naszej biblioteki szkolnej.

Szkolne konkursy z nagrodami

Co robić w czasie ferii jesiennych w czasach koronawirusa? Może połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotować pracę na szkolne konkursy? Przedłużamy termin naszych konkursów patriotycznych z okazji 100-lecia bitwy warszawskiej.

List na przejazd do szkoły

Jak wiemy, dziś o północy zaczyna się kolejny lockdown. Szkoła nasza podobnie jak inne, zgodnie z wytycznymi rządu irlandzkiego nadal pracuje https://www.gov.ie/…/66269-ireland-placed-on-level-5-of-th…/.
Przejazdy do szkoły są traktowane jako w celach istotnych (essential). Aby jednak zaoszczędzić niepotrzebnych stresów związanych z podróżą, wychowawcy klas jeszcze przed najbliższym weekendem roześlą listy pocztą elektroniczną. Nie trzeba nic robić:) wystarczy sprawdzić skrzynkę mailową. Do zobaczenia w szkole

Jak wspierać dwujęzycznosć dziecka? Warsztay dla rodziców. Zaproszenie

Z okazji Polonijnego Dnia Dwujęzyczności w sobotę 24 października w sobotę w godzinach 10.00-10.45 on line odbędą się kolejne już warsztaty dla rodziców naszych uczniów na temat tego „Jak wspierać dwujęzyczność dziecka”. Poprowadzi je Agnieszka Pędrak - doktorantka Trinity College w Dublinie zajmująca się naukowo i profesjonalnie dwujęzycznością, nauczyciel w naszej szkole. Link do spotkania zostanie opublikowany na blogu szkolnym. Po prelekcji Pani Agnieszka będzie odpowiadać na pytania rodziców. Serdecznie zapraszamy!

„W rzeczułkach woda goni się za wodą” Narodowe czytanie i spotkanie z Panią Ambasador RP w Irlandii

Od kilku lat nasza szkoła włącza się w Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą, która pokazywała piękno i różnorodność języka polskiego była ,,Balladyna” Juliusza Słowackiego. Sam autor nie doczekał inscenizacji dramatu, natomiast uczniowie i nauczyciele wykazali się duża kreatywnością. Czytanie z podziałem na role, odgrywanie scenek, przebieranie w stroje z epoki, dyskusje oraz rozmowy na temat motywów postępowania bohaterów sztuki towarzyszyły uczniom Szkoły Polskiej w Dublinie w tych dniach.

Wyśpiewaj szóstkę z WOPu - konkurs dla uczniów klas 6-8 i LO

Tym razem zapraszamy naszych najstarszych uczniów do zaśpiewania piosenki i przesłania nagrania audiowizualnego do wychowawcy klasy w terminie do 24-25 października. Szczegóły znaleźć można w regulaminie poniżej. Serdecznie zapraszamy. Nagrody - oprócz szóstki-czekają!

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU dla uczniów klas VI – VIII SP oraz I- III LO Szkoły Polskiej im J. Korczaka w Dublinie.