Zapraszamy na Korczakowskie Dni Dziecka

W najbliższy weekend w godzinach 11-14 zapraszamy na Korczakowskie Dni Dziecka organizowane w naszej szkole w ramach Festiwalu Polska Eire 2019.
 W programe m.in.zabway, gry sportowe, pokaz jujitsu, piknik żeglarski, pokaz tańca, malowanie twrzy, zamki dumchane, grill i loteria z cennymi nagrodami tj. tablety, smatrfony, rejs po Zatoce Dublińskiej dla 4 osób. Do zobaczenia!

Nasi piłkarze znowu okazali się najlepsi!

Nasi piłkarze- juniorzy (klasy 7 i 8) znowu okazali się najlepsi w rozgrywkach OLIMPIADY SZKÓŁ POLONIJNYCH organizowanej przez Polską Szkołę SEN. Poza tytułem drużynowym zawodnicy pod opieką trenera - pana Jacka zdobyli również nagrody indywidualne w kategoriach: najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz oraz król strzelców! Na zdjęciu poniżej nasza zwycięska złota drużyna. Panowie, jesteśmy z Was niezwykle dumni! Gratulacje!

Film „Katyń. Ostatni świadek” i spotkanie z jego reżyserem

W 11-12 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole reżysera filmu „Katyń. Ostatni świadek” Pana Piotra Szkopiaka. Film powstał w polsko-brytyjskiej koprodukcji z doborową obsadą aktorską. Na ekranie mogliśmy zobaczyć w doskonałych rolach: Roberta Więckiewicza, Piotra Stramowskiego, Alexa Pettyfera, Talulah Riley oraz legendarnego brytyjskiego aktora Michaela Gambona. Obejrzeliśmy film oparty na prawdziwych wydarzeniach, zrobiony w bardzo dobrym stylu.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 w zakłdce Rekrutacja

Informujemy, że na naszej stronie w zakładce Rekrutacja zostały opublikowane listy kandydatów do klas pierwszych na przyszły rok szkolny.
Rodziców dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia zapraszamy do szkoły zgodnie z Harmonogramem rekrutacji w dniach 25 i 26 maja br. o godzinie 14.00 (bezpośrednio po pikniku rodzinnym, szerzej o tym napiszemy już niebawem) z oryginałami dokumentów rekrutacyjnych oraz dokumentami wymaganymi regulaminem.
Na stronie znajduje się również lista dzieci zakwalifikowanych do innych klas na zwolnione miejsca.

Flaga jako dar Prezydenta RP ofiarowany ORPEG w uznaniu zasług dla Polonii i Polaków za granicą

Dn. 2 maja br. w trakcie obchodów Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą dyrektor ORPEG Pani Anna Radecka miała zaszczyt odebrać z rąk Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy, Flagę Rzeczypospolitej Polskiej, jako dar ofiarowany Ośrodkowi Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, za wieloletnie zasługi na rzecz Polonii i Polaków przebywających za granicą.

Pan Prezydent skierował do Ośrodka (nasza szkoła jest częścią tej instytucji) list, którym dzielimy się poniżej.

Piotr Szkopiak i jego film "Katyń ostatni świadek" i w SPK. Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu Katyń- ostatni świadek oraz spotkanie z jego reżyserem panem Piotrem Szkopiakiem. Film powstał polsko-brytyjskiej koprodukcji i błyszczy naprawdę dobrą obsadą aktorską. Wyświetlany będzie w języku angielskim z polskimi napisami, stąd zachęcamy rodziców by zaprosić na projekcję również irlandzkich przyjaciół. To rzadka okazja, by coś więcej móc powiedzieć o nas, naszej historii w tak atrakcyjny sposób. Film zrealizowany został z myślą o widzu anglojęzycznym. W wydarzeniu wezmą udział nasi uczniowie od klasy 7 SP do klas licealnych.

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

Z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w miniony weekend starsi uczniowie naszej szkoły tradycyjnie już brali udział w podchodach patriotycznych, upamiętniających okoliczności uchwalenia przez Sejm Czteroletni tego niezwykłej wagi dokumentu, który całkowicie przebudowywał system polityczny Polski, tak by mogła stać się nienależnym i nowoczesnym państwem. Święto Konstytucji 3 Maja, jako jedno z ważnych majowych wydarzeń, obok wczorajszego święta Flagi Narodowej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, obchodzimy dziś.

Chorwacja pełna przyjaźni! uczniowie SPK i SP ze Snowidzy na kolejnej wyprawie

W dniach 26-30 kwietnia uczniowie SPK w Dublinie i SP w Snowidzy wspólnie uczestniczyli w wycieczce do Chorwacji. Warto dodać, ze tradycja tych polsko- polskich (irlandzkich?) wyjazdów sięga już wielu lat, w czasie których SPK nie tylok poszerzyła się znajomość świata u młodzieży, ale i nawiazane zostały liczne przyjaźnie. Wycieczka programem objęła m.in. piękny Dubrovnik, magiczny spacer po Plitvickich Jeziorach, miasta wpisane na listę UNESCO: Trogir i Split. Jak zwykle pożegnanie było smutne, ale wspomnienia pozostaną na długo w pamięci uczestników. A za rok następna wyprawa.

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny w dniach 13-14 kwietnia

Serdecznie zapraszamy na kolejny kiermasz wialkanocny w dniach 13 i 14 kwietnia. Tym razem można będzie nie tylko usiąść przy kawie i pysznym cieście, kupić śiwteczne dorobieazgi, ale i ... wypięknięć. Na chętnych czekać będzie bowiem salon fryzjerski i pedkiurzystka. A potem już tylko czekać na święta.