Pierwszy etap szkolnego konkkursu ortograficznego

Poświąteczny weekend rozpoczęliśmy od pierwszego etapu szkolnego konkursu ortograficznego. Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum musieli niejednokrotnie zmierzyć się z trudnościami ortograficznymi, ale mniemamy, że wszystkim poszło całkiem nieźle. Wśród wyrazów na dyktandzie pojawiła się nawet słynna rzeżucha. Za dwa tygodnie uczniowie zapoznają się z wynikami pierwszej tury, a najlepsi kandydaci na mistrza ortografii zmierzą się w drugim etapie konkursu - 12 i 13 maja.

Informacja o konkursie Omnibus

Coroczny Konkurs humanistyczny OMNIBUS odbędzie się tym razem w dniach 14-15 kwietnia 2018r. Ma on na celu promocję uzdolnionej humanistycznie młodzieży naszej szkoły, popularyzację literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów. Konkurs będzie miał formę testu wielokrotnego wyboru i jest przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4 do 7 oraz dla gimnazjalistów. Może zawierać pytania z zakresu języka polskiego, wiedzy o Polsce, wiedzy ogólnej.

VIII edycja szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej

W dniach 10-11 marca 2018r. już po raz ósmy odbył się szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej, a w miniony weekend laureatom zostały rozdane nagrody i wyróżnienia.
Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno literatury polskiej, popularyzacja poezji wśród uczniów, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza nagrodzonym uczniom serdeczni gratulujemy!

Zielono mi! - akcja Samorządu Uczniowskiego

Miniony weekend przebiegł pod hasłem Festiwalu Św. Patryka, hucznie obchodzonego m.in. słynną dublińską paradą. Pogoda jednak po raz kolejny w tym roku spłatała nam figla. Wokół było biało i mroźno! Tylko w naszej szkole zielono i wesoło. Uczniowie w zielonych strojach, z uśmiechami i pozytywną energią przyłączyli się do akcji ZIELONO MI:) Miejmy nadzieję, że wkrótce wiosna opromieni nam każdy dzień, zasypie kwiatami i pachnącą zielenią. I odtąd wszystko stanie się jaśniejsze i piękniejsze.

„Mój świat jest na tak”- konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

„Mój świat jest na tak”- konkurs plastyczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski został rozstrzygnięty. Jury miało bardzo trudne zadanie. Wpłynęło sporo różnorodnych prac. Czegóż wśród nich nie było! Pastele, malunki farbami i flamastrem, rysunki kredką, wyklejanki , kolaże, grafika komputerowa… Uczniowie włożyli dużo wysiłku i serca w swoje dzieła. Wszystkie prace były bardzo radosne, kolorowe. Widać, że nasi uczniowie pozytywnie postrzegają świata, optymistycznie i pogodnie podchodzą do życia i otaczających ich osób.

Bądź kumplem nie dokuczaj!

Za nami kolejna z akcji zespołu ds. profilaktyki i wychowania, realizująca hasło programu na bieżący rok szkolny "Świat na tak". Tym razem uczniowie klas 1-6 wzięli udział w zajęciach "Bądź kumplem, nie dokuczaj". W ich trakcie tworzyli kodeks kumpla oraz zapoznawali się z poradnikiem jak reagować na dokuczanie w klasie. Podsumowaniem lekcji było wykonywanie prac plastycznych, które ozdobiły ściany naszej szkoły.

Bal karnawałowy dla najmłodszych

W dniach 10-11 lutego odbyły się w naszej szkole wyczekiwane z niecierpliwością bale karnawałowe. Na balach zagościły królewny,wróżki, rycerze, wojownicy, wilki, biedronki i wiele innych postaci. Bale prowadzone były przez Krzysztofa Baranowskiego mistrza tańca oraz nasze przemiłe Panie nauczycielki. Przy dźwiękach ulubionych hitów dzieci mogły wraz z kolegami i nauczycielkami pląsać po całym parkiecie oraz uczestniczyć w różnych zabawach i konkursach. Atmosfera na balach była bardzo miła i radosna, dlatego też dzieci z żalem opuszczały parkiet po skończonej zabawie, ale ...