Kurs przygotowujący do matury -Leaving Certificate- z języka polskiego

Zapraszamy tegorocznych maturzystów na kurs przygotowujący do LC z języka polskiego. Zajęcia rozpoczną się już 14 października o 13.30 w siedzibie naszej szkoły St. Benilus College (szczegóły w zakładce Kontakt). Koszt 20 spotkań po dwie godziny to 100 euro. Kurs jest współfinansowany przez Ambasadę RP w Dublinie i prowadzony przez doświadczonych polonistów. Zapisy i dodatkowe informacje:dublin@orpeg.pl. Serdecznie zapraszamy!

Warszaty dla rodziców na temat bezpieczeństwa dziecka w sieci

Zapraszamy 30 września w najbliższą sobotę o 14.30 na WARSZTATY DLA RODZICÓW  „Aspekty prawne i psychologiczne przemocy wobec dzieci. Zjawisko cyberprzemocy oraz inne zagrożenia związane z korzystaniem z sieci". Warszaty poprowadzi pani Katarzyna Sobieska - sędzia sądu rejonowego specjalizująca się w ochronie praw dziecka. Odbędą się one w auli szkolnej. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2017/18

Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne działające przy naszej szkole zaprasza na zajęcia pozalekcyjne. W tym roku kontynuujemy zajęcia taneczne w ramach Szkolnego klubu tańca sportowego- lekcje poprowadzi pan Krzysztof Baranowski. Podobnie jak i w roku ubiegłym istnieje możliwość zorganizowania grupy dal rodziców. Zapraszamy również na zajęcia muzyczne z gry na ukulele, skrzypcach, keyboardzie. Można również zapisywać się na zajęcia indywidualne z gry na instrumentach (poza wymienionymi- pianino).

Już wkrótce wybory do samorządu uczniowskiego!

Jak wiemy, kadencja Samorzadu Uczniowskiego trwa jeden rok szkolny. Przed nami kolejne wybory na rok 2017/2018. Już w ten weekend zostaną zawieszone plakaty z informacjami dla uczniów o wyborach do SU. Zasady nie zmieniły się -każda klasa od IV SP wybiera jednego kandydata. Kandydat powinien spelniać określone kryteria (patrz załącznik).

Narodowe czytanie Wesela

W sobotę  2 września, w pierwszym dniu nauki w nowym roku szkolnym uczniowie i zaproszeni goście spotkali się w przy wersach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które jest książką Narodowego Czytania w 2017 roku. Wraz z całą Polską czytaliśmy więc dramat krakowskiego artysty pod patronatem Pary Prezydenckiej. Piękne i ciekawe wersety dzieła, z podziałem na role, czytali zaproszeni goście z Ambasady RP w Dublinie - I radca pan Łukasz Chimiak i pan konsul Tomasz Orczyk, tancerze z Polonijnego Zespołu Pieśni i Tańca „Koniczyna”, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Reorganizacja klas 4, 5 i 6 na rok szkolny 2017/18

W związku z reorganizacją nauczania w klasach 4, 5 i 6, o której informowaliśmy zainteresowanych rodziców mailowo, na rok szkolny 2017/18 wprowadzone zostały następujące zmiany:

1) Zeszłoroczne klasy 4 c i 4d zostały połaczone w klasę 5c.

2) Zeszłoroczne klasy 5c i 5d zostały połączone w klasę 6c.

3) Klasy czwarte:

Zakończenie roku szkolnego

W sobotę 17 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/17. Podczas uroczystości w auli wyróżniający się uczniowie w towarzystwie rodziców odebrali z rąk Pani Konsul Katarzyny Kasperkiewicz, która reprezentowała Ambasadę RP w Dublinie Dyplomy Ambasadora- najwyższe i najbardziej prestiżowe wyróżnienie, którym mogą zostać uhonorowani tylko najlepsi. Wśród gości był również Pan Konsul Tomasz Orczyk.