"Cała Polonia czyta dzieciom" w naszej szkole

Bajki, baśnie dla dzieci rozwijają język, pamięć i wyobraźnię, uczą myślenia. Czytanie poprawia koncentrację, wycisza, ułatwia naukę, poszerza wiedzę, pomaga osiągnąć sukces w szkole. W ramach akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” od stycznia rozpoczęliśmy czytanie rodziców z dziećmi z podziałem na role. W akcji chodzi głównie o zachęcanie dorosłych razem ze swoimi dziećmi do czytania dzieciom naszej szkoły po polsku, a dzieci do słuchania polskich utworów literackich z nadzieją, że same też będą częściej sięgać po polskie książki.

Uwaga, uwaga! Poczta walentynkowa już od jutra!

Jeśli masz swoją sympatię chcesz komuś złożyć życzenia, kogoś lubisz lub ktoś Ci się podoba... WYŚLIJ WALENTYNKĘ. SAMORZĄD UCZNIOWSKI organizuje „POCZTĘ WALENTYNKOWĄ”. Zaadresowane życzenia (imię, nazwisko, klasa) każdy może wrzucić do skrzynki, która znajduje się w bibliotece szkolnej. W dniach 10-11 lutego 2018r.„Walentynkowi listonosze" będą roznosić pocztę.

Kolęda dla Polonii

W ubiegłą niedzielę w kościele św. Audoena należącym do Duszpasterstwa Polskiego w Irlandii uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią i rodzicami przedstawili tradycyjne jasełka. Zebrani w kościele widzowie z prawdziwym wzruszeniem oglądali widowisko i włączali się we wspólne kolędowanie.Już na drugi dzień w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy pełne wdzięczności za to urokliwe, serdeczne i śpiewne spotkanie. Takie bardzo nasze. Takie polskie.

Znam moje mocne strony - pozytywna lekcja dla naszych najmłodszych uczniów

W ramach szkolnego programu profilaktycznego, którego tegorocznym hasłem jest "Mój świat jest na tak" w miniony weekend uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcjach związanych z uświadomieniem sobie swoich mocnych stron. Zajęcia te pomogły dostrzec dzieciom, że każdy posiada jakieś talenty, umiejętności i zalety, choć czasem nie jest ich świadom. Efektem lekcji były prace plastyczne, na których uczniowie przedstawiali swoje mocne strony i prezentowali na forum swoich klas.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018 w SPK

W ubiegłą niedzielę odbył się się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018. Orkiestra to niezwykłe wydarzenie, podczas którego każdy może pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W 2018 roku celem akcji było zebranie funduszy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Również naszej szkole wzorem poprzednich lat wolontariusze WOŚP zbierali datki to puszek. Dziękujemy!

Konkurs plastyczny -Mój świat jest na tak!

Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs plastyczny  „Mój świat jest na tak”. Tematem konkursu jest tegoroczne hasło szkoły, które realizuje szkolny zespół ds. profilaktyki. Pragniemy zobaczyć jak pozytywnie postrzegacie świat,  jak optymistycznie, pogodnie podchodzicie do życia, do osób, które Was otaczaj. Przyłącz się i TY !

Podziękowania z Domu Dziecka w Łabuniach

Na początku grudnia Samorząd Uczniowski zachęcał nas do przekazywania zabawek dla domu dziecka w Łabuniach. Z radością donosimy, że podarowane prezenty jeszcze przed świętami dotarły na Lubelszczyznę, a stamtąd przekazano nam podziękowania. My również dziękujemy samorządowi, nauczycielom, którzy akcję zainicjowali i pomogli przeprowadzić oraz sponsorowi transportu.