Wspólna przygoda - jak w naszej szkole uczymy się zdalnie?

Mili nasi Uczniowie! Drodzy i Szanowni Rodzice! Ponieważ, jak wiecie, kontynuujemy pracę w systemie zdalnym, założyliśmy szkolnego bloga z podziałem na konkretne klasy- https://orpegdublin.blogspot.com/. Blog jest też podlinkowany na tej stronie w na pasku menu głównym. Na blogu znajdziecie instrukcję do lekcji krok po kroku, odesłania do stron w podręczniku i ćwiczeniach, materiały multimedialne albo linki do nich.

Jak ciekawie i z pożytkiem spędzić czas w domu?

Dzień dobry w Dniu świętego Patryka! Co zrobić, żeby dzieci się nie nudziły, ale mogły bawić się i poszerzać horyzonty? Z pewnością wielu rodziców staje przed takim problemem i – co również nie budzi wątpliwości - każdy znajduje swoje sposoby jego rozwiązania. Na stronie szkoły od jutra działać będzie zakładka"Ciekawie i pożytecznie", w której postaramy się zamieszczać propozycje, co robić żeby wartościowo spożytkować czas w domach. Zapraszamy wszystkich Państwa do podzielenia się swoimi pomysłami i współtworzenia tej zakładki.

Zawieszenie zajęć do 29 marca br. i nauczanie zdalne

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Wprawdzie najbliższy weekend wg naszej organizacji jest wolny, ale kolejne mogą budzić niepokój. Piszemy więc, by poinformować, że podjęliśmy decyzję i otrzymaliśmy z ORPEG w Warszawie jej akceptację na zawieszenie zajęć do 29 marca br. i nauczanie zdalne. Intensywnie pracujemy nad szczegółami tej formy uczenia. O tym, jak będzie ona wyglądać napiszemy wkrótce. Tymczasem trzymajcie się dzielnie, bezpiecznie i stosujcie do wszystkich zaleceń mających na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dbajmy o siebie i o naszych bliskich

Za miesiąc 1 kwietnia 2020 r. rusza rekrutacja do naszej szkoły

Informujemy, że dnia 1 kwietnia br. rozpoczynamy rekrutację do naszej szkoły. Rekrutacja potrwa od 1 kwietnia 2020 r. do 21 kwietnia 2020 r. Regulamin rekrutacji, harmonogram oraz formularze rekrutacyjne dostępne są na stronie www.dublin.orpeg.pl w zakładce „Rekrutacja”. Dla rodziców naszych uczniów mamy dobrą wiadomość - w tegorocznej rekrutacji po raz pierwszy wprowadzimy zasadę pierwszeństwa w przyjęciu do klas w określonym dniu nauki dzień rodzeństw naszych uczniów. Zapraszamy do szkoły!

Jak karnawał to karnawał!

"Jak karnawał, to karnawał" - zgodnie z tym hasłem w naszej szkole 25 i 26 stycznia odbyły się bale karnawałowe. Wróżki, księżniczki, piękne królewny, odważni kowboje, dzielni policjanci, waleczni rycerze oraz wielu innych bohaterów bajek wkroczyły do pięknie przystrojonej sali. Zabawę rozpoczęliśmy malutką rozgrzewką taneczną, która wprowadziła nas w odpowiedni rytm. Potem nauczyciele zabrali nas zaczarowanym pociągiem w magiczną podróż do świata fantazji. W trakcie zabawy odbyły się liczne konkursy z nagrodami i tańce.

Zebraliśmy PONAD 8459,19 euro! Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole

,,Gramy bo lubimy’’ informują plakaty WOŚP na całym świecie. W tym roku był to już 28. finał największej charytatywnej zbiórki pieniędzy, jaka odbywa się w Polsce i poza jej granicami. W 2020 roku WOŚP zagrał dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

WOŚP - z ostatniej chwili! Zapraszamy na spotkanie z Robertem Korzeniowskim!

W  niedzielę zapraszamy na spotkanie z RObertem Korzeniowskim- lekkoatletą, chodziarzem, najbardziej utytułowanym polskim sportowicem pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego (czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy), byłym rekordzistą świata w chodzie sportowym.