Mikołaj do nas zawitał

Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i przyniósł nam coś słodkiego. Zanim jednak nasz długo oczekiwany Gość wraz z towarzyszącą mu Śnieżynką rozdali cukierki, każda klasa radośnie odśpiewała tradycyjną polską kolędę. Było więc słodko, śpiewnie i wesoło.
Dziękujemy Radzie Rodziców, bo renifery zdradziły, że coś miała wspólnego z wizytą Mikołaja...

O Śląsku z tańcem i zabwą

W sobotę w naszej szkole miał miejsce dzień śląski. Z tej okazji odbyły się lekcje o kulturze i tradycjach tego regionu Polski. Gościem specjalnym były dzieci z Zespołu Tańca Koniczyna, które zaprezentowały nam taniec śląski oraz wzięły udział we wspólnych zabawach. Bardzo dziękujemy gościom i do zobaczenia na następnej lekcji.

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ Św. MIKOŁAJEM" Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełnienia marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i miłości. Chcemy, by również dzieci z domu dziecka odczuły ten magiczny nastrój. Nasi uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji Samorządu Uczniowskiego „I ty możesz zostać Św. Mikołajem” i podarowali mnóstwo nowych zabawek, gier, maskotek, artykułów szkolnych. Wszystkie podarunki trafią na czas do dzieci z Domu Dziecka w Łabuniach ( woj.

Urodziny Josepha Conradaw SPK - aktualności

W związku z przypadającą na 3 grudnia 160 rocznicą urodzin Józefa Conrada Korzeniowskiego w naszej szkole w miniony weekend odbyły się warsztaty poświęcone tworzeniu gry planszowej na podstawie biografii Józefa Konrada Korzeniowskiego oraz spotkanie literacko-filmowe dla rodziców i uczniów liceum z projekcją powstałego w oparciu o opowiadanie Josepha Conrada Korzeniowskiego "Hart of darkness" filmu w reż. F.F.Coppoli "Czas apokalipsy".
W spotkaniu wzięli udział pani konsul Katarzyna Kasperkiewicz oraz- w tym razem w roli rodzica -pan konsul Tomasz Orczyk.

160 urodziny Józefa Konrada Korzeniowskiego w SPK

W niedzielę 3 grudnia przypada 160 rocznica urodzin Józefa Conrada Korzeniowskiego. W naszej szkole przygotowaliśmy szereg ciekawych wydarzeń dla uczniów i projekcję filmu dla rodziców. Przez dwa najbliższe tygodnie dzięki funduszom projektowym ze środków Ambasady RP w Dublinie będziemy obchodzić urodziny pisarza, który jest jednym z najważniejszych autorów XX wieku.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilewską

W ostatni weekend listopada odwiedziła naszą szkołę autorka książek dla dzieci pani Katarzyna Wasilkowska. W sobotę uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu autorskim, natomiast w niedzielę odbyły się warsztaty literackie dla klas 4-6. Pisarka na spotkaniach czytała fragmenty swoich utworów, opowiadała, jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły. Odpowiadała też na dociekliwe pytania dzieci, np. o to jak długo zajmuje pisanie książki. W czasie spotkań Autorka osobiście wręczała nagrody w konkursie literacko-plastycznym na najciekawsze ilustracje do jej książek.