Rekrutacja

 LISTA UCZNIÓW zakwalifikowanych do przyjęcia

na rok szkolny 2018/ 2019

Klasy pierwsze szkoły podstawowej - lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia

SOBOTA RANO

KLASA 1A

  1. Bedkowska Julia
  2. Bochenek Kaja
  3. Burkowski Stanisław
  4. Dominiak Julia
  5. Dropek Maxymilian Jan
  6. Florek Gabriella
  7. Górski Atoni Marcin
  8. Jastrzębski-Leszkowicz Mikołaj
  9. Jaworski Ignacy
  10. Kargol Olivia
  11. Kierklo Antoni
  12. Kwiecień Jagoda Natalia
  13. Kwiecień Kacper
  14. Lyons Hannah
  15. Pucek Mia Anna
  16. Skwarek Amelia Zuzanna
  17. Spochacz Maja Anna
  18. Stopa Mikołaj
  19. Szafrański Piotr
  20. Szeląg Julia
  21. Szerszeń Patryk
  22. Tekielak Katie
  23. Wieczorek Tymon Oskar
  24. Wnuk Agata
  25. Wochna Lena
  26. Wojciech Zuzanna

 

SOBOTA RANO

KLASA 1B

  1. Barczak Jan
  2. Batko Sara Olivia
  3. Birzys Noah Jacob
  4. Bodnar Julia
  5. Bródka Maxymilian Serafin
  6. Cesarz Michalina Aleksandra
  7. Chrąchol Sara
  8. Dawidziak Magdalena Maria
  9. Dela Cyprian
  10. Denisiuk David Damian
  11. Kawulok Hanna Teresa
  12. Lichosik Jakub
  13. Lis Kacper
  14. Marcinko Amy Catherine
  15. Modley Jason
  16. Myszka Patryk Kacper
  17. Niemczyk Leon
  18. Pawlak Agata Dominika
  19. Rzeszutko Olivier
  20. Sierzański Andrzej
  21. Siwonia Adam
  22. Szarek Victor
  23. Szponar Karolina
  24. Szyposzyński Jakub Filip
  25. Żyła Gabriela

 

SOBOTA POPOŁUDNIU

KLASA 1C

  1. Bartczak Adrian Krystian
  2. Bartnicka Laura
  3. Bińkowski Natan
  4. Bodziachowski Tobiasz Ignacy
  5. Bogdańska Iga
  6. Dracz Jakub Daniel
  7. Flasza Kacper
  8. Flasza Oskar
  9. Ignar Filip
  10. Jędro Zuzanna
  11. Kanik Martyna Anna
  12. Marciniak Agata
  13. Markiewicz Jakub
  14. Matysiak Eryk
  15. Michalak Nikodem
  16. Nowicki Jan
  17. Piekarz Jakub
  18. Pienkorz Filip
  19. Pietrek Maya
  20. Rozdestwinski Hubert
  21. Stępień Sebastian
  22. Wybraniec Marcel
  23. Wyporski Maciej Maksymilian
  24. Zaprzałka Emilia
  25. Zawadzka Amelia Maria

 

NIEDZIELA RANO

KLASA 1D

  1. Albiniak Aleksandra Joanna
  2. Bazan Emilia Eleonora
  3. Będkowska Julia
  4. Dąbrowski Tomasz
  5. Gbiorczyk Jan
  6. Grębosz Alan Patryk
  7. Grimes Zuzanna Ewa
  8. Grzeszykowska Natalia
  9. Jakubowska Leah
  10. Kozdroń Kacper
  11. Kucharska Aleksandra Julia
  12. Lacz Zuzanna Olga
  13. Mach Patryk Grzegorz
  14. Malicki Franciszek Władysław
  15. Mierzwa Wiktor Conor
  16. Pawlik Marcel
  17. Pogorzelska Natalia Alicja
  18. Połczyński Bartosz
  19. Ruszczyk Maja
  20. Szlufik Nikodem
  21. Szymków Lena
  22. Śmiałek Julia
  23. Tarach Michał
  24. Wawszczak-Salamońska Julia
  25. Zieliński Jakub

 

NIEDZIELA PO POŁUDNIU

KLASA 1 E

  1. Bromirska Maria
  2. Cierocki Damian
  3. Dębicki Ksawier Łukasz
  4. Dryszer Daniel
  5. Gawin Alicia
  6. Gracz Hanna Jessica
  7. Holeczek Szymon
  8. Hryniewicka Lena
  9. Kawulok Hanna
  10. Kisiel Gabriela
  11. Kostańska Sara Angela
  12. Krupka Kacper
  13. Kruszelnicka Oliwia
  14. Kwiatkowski Artur Robert
  15. Matysiak Oskar
  16. Mudrak Julia
  17. Nabzdyk Stanisław
  18. Nowak Oskar
  19. Nunan Sean Ignacy
  20. Rekret Emilia Zofia
  21. Stasiła Alicja
  22. Trzaskowska Wiktoria Oliwia
  23. Walczak Jakub
  24. Yan Sarah
  25. Żmuda Lidia

 

NIEDZIELA POPOŁUDNIU

KLASA 1 F

  1. Alex Jacob Młynarski
  2. Bożek Szymon
  3. Costello Ciara
  4. Ellis Daniel
  5. Gaj Claudia
  6. Górski Piotr Krzysztof
  7. Kacprzak Amelia
  8. Karbowy Alan Grzegorz
  9. Kozłowski Patryk
  10. Kwidzynski Kevin Piotr
  11. Majchrzak Amelia
  12. Michelis Majka Amelia
  13. Niezgoda Samuel
  14. Nowicka Nicola
  15. Pawlak Magdalena
  16. Polikowska Aurelia Adrianna
  17. Rosinska Maria Wiktoria
  18. Saoirse Zofia
  19. Smuga Michalina Lena
  20. Solka Julia
  21. Stenka Alan
  22. Strych Tymon Jan
  23. Wasyliszyn Brygida
  24. Wojciech Jan Sawiński
  25. Zebrowski Adam

 

Lista oczekujących na miejsce w klasie 1 szkoły podstawowej:

SOBOTA RANO

  1. Kacper Misiak
  2. Filip Grzegorz
  3. Liliana Obacz
  4. Sophie Klimsiak
  5. Alicja Bodnar
  6. Olaf Piłat
  7. Maja Włodarska
  8. Maja Grzegorzak
  9. Nicola Bierowska
  10. Maksymilian Haenel

SOBOTA PO POŁUDNIU

  1. Kuba Zawierucha
  2. Patricia Zawierucha
  3. Emilia Maria Faleńska
  4. Vanessa Jarmużewska
  5. Marta Kamila Spryszak
  6. Klaudia Zając
  7. Maja Budziejewska
  8. Julia Martyna Raczyńska

NIEDZIELA RANO

  1. Dominika Małgorzata Porębny
  2. Maja Leśniak
  3. Karol Ludwik Bendkowski

NIEDZIELA POPOŁUDNIU

  1. Anna Ewa Desmond
  2. Aleksandra Julia Gruszeczka

 

W przypadku zwolnienia się miejsca w klasie pierwszej, dziecku oczekującemu może być zaproponowane miejsce inne niż poranne/ popołudniowe w dniu wybranym przez rodzica (opiekuna).

 

Klasa I LO uczniowie zakwalifikowani do przyjęcia:

1. Krystian Zebrowski

2. Marcin Wolski

3. Paweł Zebrowsk

4. Wiktoria Weinritt

5.Iwo Radziszewski

6.Julia Koprowska

7.Natan Czechowski

8.Wiktoria Dołgoruki

9.Karol Piela

10.Dominik Izbiński

11.Kajetan Jarzyński

12.Wiktoria Majstrowicz

13. Karolina Girszan

14.Julia Krakowiak

15. Martyna Kałamarz

16.Hubert Rebow

17.Sara Mazurowska

 

 

Dzieci przyjęte na zwolnione miejsca – inne niż klasa 1

Ważne informacje !

1.O przyjęciu dziecka zgodnie z Regulaminem rekrutacji decyduje zwolnienie się miejsca oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej/ testu w języku polskim.

2. O zapisaniu dziecka Kierownik SPK informuje na bieżąco telefonicznie lub mailowo w miarę uzyskiwania od wychowawców klas  potwierdzenia zwolnienia się miejsca.

3. Dziecku zakwalifikowanemu do przyjęcia może być zaproponowane miejsce inne niż poranne/ popołudniowe w dniu wybranym przez rodzica/opiekuna.

4. Miejsca zostaną zaproponowane do 30 czerwca 2018 r.- zgodnie z Harmonogramem rekrutacji.

 

Dzieci przyjęte KLASA 2

1.      Helena Marta Mooney kl. 2a

2.   Olivier Słotwiński kl.2 a

3.      Zofia Fidos kl.2d

4.      Olivia Sawińska kl.2b

5. Aleksandra Paula Szpera kl.2d

6. Allan Karbowy kl. 2 f

7. Michelis Maja kl. 2f

8. Dagmara Szkoła 2c

 

Dzieci oczekujące na miejsce w sobotę po południu KLASA 2 

1. Olivia Rybczak

2,  Aleksander Felix  Adamczyk

3.Leonard Maxwell

 

 

Dzieci oczekujące na miejsce w niedzielę rano KLASA 2

1.      Kuba Cielecki

2.      Julia Mudrak

3.      Victor Niebora

4. Kacper Niemczewski

 

Dzieci oczekujące na miejsce w niedzielę po południu KLASA 2

1. Weronika Kostrz

2.  Patryk Niezgoda   

 

KLASA 3

Dzieci przyjęte do klasy 3

    1. Nelly Anies Marcinko kl.3a
    2. Piotr Ernest Różyczka kl. 3 a
    3. Ethan Jakubowski kl.3 e
    4. Dagmara Olga Sawińska kl. 3e
    5. Alex Hryniewicki kl. 3f
    6. Emilie Januszko kl.3f
    7. Filip Marczyński kl.3f

Dzieci oczekujące na miejsce w sobotę po południu KLASA 3

1.      Oskar Bąk(istnieje mozliwość zapisu dziecka do klasy sobotniej porannej lub klas niedzielnych)

 

 

Dzieci przyjęte do KLASY 4 (począwszy od klas 4 w organizacji nauki w szkole nie stosuje się podziału na klasy poranne i popołudniowe)

Zuzanna Klimsiak kl.4 d

Dzieci przyjęte do  KLASY 5 (począwszy od klas 4 w organizacji nauki w szkole nie stosuje się podziału na klasy poranne i popołudniowe)

Simon Wiszczun kl.5a

Magdalena Weronika Tabor kl.5a

Niwińska Natalia kl.5 a

 

Dzieci przyjęte do KLASY 6

Jurek Nicola kl. 6a

Dzieci przyjęte do KLASY 7 (począwszy od klas 4 w organizacji nauki w szkole nie stosuje się podziału na klasy poranne i popołudniowe)

Oliwia Różyczka kl.7a

Filip Jurek kl.7a

Weronika Karolina Rekret kl.7a

Dzieci przyjęte do KLASY 8

 Julia Jurek kl. 8a

Uczniowie przyjęci do KLASY 3 gimn.

Karolina Tabor

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ZAKOŃCZYLIŚMY NABÓR KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCH.

DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2018/19 PRZYJMUJEMY DZIECI URODZONE W ROKU 2011 (7- LATKI). DZIECI 6 LETNIE MOGĄ BYĆ PRZYJĘTE JEDYNIE W RAMCH WOLNYCH MIEJSC (o ile takie będą).

Zachęcamy do zapoznania się z terminami rekrutacji w Harmonogramie rekrutacji dostepnym poniżej.

Rodzice lub opiekunowie dziecka aplikujący o miejsce w szkole zobowiązani są do zapoznawania się z wynikami kolejnych etapów rekrutacji zamieszczonych w harmonogramie rekrtacji. Szkoła nie wysyła indywidualnych informacji o zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu rekrutacji ani o przyjęciu do szkoły.

Informacje te publikowane są na stronie w zakładce Rekrutacja.

 

Kliknij aby pobrać odpowiednie dokumenty:

 

Zasady rekrutacji uczniów do pozostałych klas zawarte są w regulaminie.

Dokumentacja rekrutacyjna pozostaje taka sama jak w przypadku naboru do klas pierwszych.

 

UWAGA: Szkoła nie prowadzi nauczania w klasach "0". Oddziały  te są prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne (PSE) na mocy porozumienia z dyrekcją St.Benildus College. Szkolny Punkt Konsultacyjny (SPK) nie ponosi odpowiedzialności za zajęcia w klasach "0" oraz zajęcia dodatkowe organizowane przez Stowarzyszenie.

Opis zajęć w klasach "0" i zajęć dodatkowych oraz podania do pobrania znajdują się w zakładce Rodzice/ Stowarzyszenie.

 

Niektóre informacje o szkole                                                                                      

Misja SPK w Dublinie

Szkoła realizuje cele i zadania Szkoły określone w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( Dz. U.z2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.) oraz przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności:

1)umożliwia uczniom powracającym do Polski włączenie się do systemu edukacji w Polsce;2)kształtuje u uczniów postawy warunkujące sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie;

3)wychowuje uczniów w duchu patriotyzmu, tolerancji światopoglądowej, wzajemnego koleżeństwa, poczucia odpowiedzialności za własne postępowanie oraz przekonania;

4)podtrzymuje i rozwija poczucie tożsamości narodowej i językowej u uczniów, wychowując uczniów w duchu tradycji narodowej oraz rozwijając u uczniów intelektualną i uczuciową więź z Polską;

Prawo

Organizacja, nadzór pedagogiczny i kontrola  oraz przebieg kształcenia, oceniania i wydawania świadectw  przez SPK wynikają z przepisów Ustawy o systemie oświaty ( 1991 z późn. zm.) i Rozporządzenia  w sprawie  kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą  z dnia 31 sierpnia 2010r.

Szkoła jest jednostką organizacyjną Ośrodka Rozwoju Edukacji Polskiej za Granica w Warszawie ( ORPEG).

Organem prowadzącym jest Minister Edukacji Narodowej. Szkoła jest nieodpłatna.

Historia

Największa i najstarsza polska szkoła uzupełniajaca w Irlandii. Placówka istnieje od 2005 roku i prowadzi nauczanie na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ( program uzupełniający) .

Sale lekcyjne

Słoneczne, przestronne, wyposażone w sprzęt multimedialny. Liczba miejsc ograniczona do 26 uczniów.

Biblioteka

Bogaty księgozbiór pomocy dydaktycznych,  klasyki i literatury najnowszej dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy także dział dla dorosłych.

Świetlica

Tu dzieci mogą oczekiwać na rodzeństwo, spędzić twórczo czas na warsztatach plastycznych i odpocząć.Niestety, świetlica jest odpłatna, ponieważ prowadzi ją założone przez rodziców Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne.

Kadra

Wszyscy nauczyciele posiadają kierunkowe wyższe wykształcenie i przygotowanie pedagogiczne . Wciąż podnosimy i zdobywamy nowe kwalifikacje wymagane polskim prawem oświatowym.

Rodzice

W szkole prężnie działa Rada Rodziców, która ma głos opiniotwórczy i doradczy w wielu  sprawach dotyczących  pracy szkoły. Składa się z rodziców obecnych uczniów.

Równolegle do Rady Rodziców działa także Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne powołane do wspierania pracy SPK i Rady Rodziców. Składa się z rodziców obecnych i byłych uczniów.

Przedmioty

Klasy 1-3 SP- edukacja wczesnoszkolna ( j.polski; kl. 1 i 2 -3 godz., kl.3- 4 godz.)

Wszystkie pozostałe klasy: j.polski ( 3 godz.) wiedza o Polsce ( 2 godz.)

Zajęcia dodatkowe- sprawdź w menu Rodzice/sprawy bieżące.

Poza lekcjami

Wycieczki po Irlandii, wycieczki do Polski, imprezy sportowe, wymiany młodzieży, konkursy ( szkolne, międzyszkolne i na poziomie krajowym ), turnieje rodzinne, festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, dyskoteki ( andrzejki i bal karnawałowy), przedstawienia szkole , projekty szkolne , koncerty, spotkania z twórcami kultury i sztuki , warsztaty itp.

Bezpieczeństwo

Uczniowie są nadzorowani przez nauczycieli w godz. 8.45-16.55. Na każdej przerwie dyżur pełni dwoje lub troje nauczcyieli.

Przepływ ludzi przez szkołę jest nadzorowany przez pana woźnego.Regulamin zabrania uczniom opuszczania szkoły podczas zajęć.Wchodzący do szkoły ( oprócz uczniów) są zobowiązani do wpisania sie do książki odwiedzin.

W szkole obowiązuje zakaz używania przez uczniów telefonów komórkowych ( więcejczytaj w menu O nas/ Regulamin).Podczas składania podania należy wypełnić pole dotyczące zgody na publikację wizerunku/nazwiska dziecka.Zwyczajowo i zgodnie z prawem na stronie szkoły pojawia się dużo zdjęć zbiorowych wykonywanych podczas imprez szkolnych.Podajemy także nazwiska dzieci przy okazji konkursów.Jeżeli Państwo nie wyrażą zgody na publikację nazwiska dziecka, będziemy tego przestrzegać.

Szkoła posiada konto na Facebooku.

Tutaj staramy się nie zamieszczać zdjęć dzieci.Nie pojawiają się na nim także ich nazwiska.Wyjątek dotyczy konkursów, których regulaminy na to zezwalają ( rodzic musi wyrazić pisemną zgodę na publikację nazwiska).

Ocenianie

W szkole obowiązuje uproszczony system oceniania, na podstawie tzw. średniej ważonej.W klasach 1-3 SP-obowiązuje ocena opisowa. Więcej czytaj w zakładce O nas/ Wewnątrzszkolny system oceniania, w zakładce Uczniowie i w zakładce Rodzice.

Komunikacja

Podstawowym kanałem komunikacji z rodzicami są bezpośrednie spotkania z nauczycielami oraz strona internetowa szkoły, poczta elektroniczna oraz profil na Facebooku.