III Biesiada patriotyczna w naszej szkole

Już jutro rozpoczynamy w naszej szkole świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Wzorem lat poprzednich, choć w dostosowanej do warunków formie, odbędzie się biesiada patriotyczna – już trzecia! Jak wiemy podczas biesiad przybliżamy sobie wspólnie jedno z ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny. W tym roku zatrzymamy się przy BITWIE WARSZAWSKIEJ 1920, znanej również jako CUD NAD WISŁĄ (w sierpniu obchodziliśmy bowiem jego 100 rocznicę). Bardzo prosimy o przyniesie ze sobą jakiegoś małego smakołyku. Rzeczywistość koronawirusa jest nadal z nami, więc musieliśmy zrezygnować z tradycyjnego poczęstunku dla wszystkich, ale przecież biesiada ma swoje prawa, więc nie wystarczy zaśpiewać, ale trzeba i podniebieniu sprawić przyjemność. Jak zwykle włączymy się również w akcję MEN „Szkołą do hymnu” i wspólnie, we wszystkich klasach o tej samej porze, odśpiewamy nasz hymn narodowy. Przygotowaliśmy też pewne atrakcje! Przyjdźcie więc w odświętnych strojach (i nastrojach) lub ubrani w barwy narodowe. Nade wszystko jednak przynieście w sercach swoją radość i miłość dla naszej Niepodległej!