Zebraliśmy PONAD 8459,19 euro! Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole

,,Gramy bo lubimy’’ informują plakaty WOŚP na całym świecie. W tym roku był to już 28. finał największej charytatywnej zbiórki pieniędzy, jaka odbywa się w Polsce i poza jej granicami. W 2020 roku WOŚP zagrał dla dziecięcej medycyny zabiegowej.
W naszej szkole graliśmy dla orkiestry przez dwa dni. Jako że WOŚP to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem i u nas nie zabrakło gości. Wśród tych najbardziej oczekiwanych znaleźli się: Robert Korzeniowski, lekkoatleta i chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski oraz Roman Paszke, żeglarz, kapitan jachtowy i budowniczy jachtów, który przeprowadził warsztaty żeglarskie dla uczniów naszej szkoły. Wiktoria Mrozowicz dała koncert muzyki polskiej i irlandzkiej oraz zagrał zespół Fermata Patrycji Mikiciuk. Odbyły się dwa pokazy: Ju-Jitsu w wykonaniu BUSHIDO CLUB i tańca w wykonaniu Krzysztofa Baranowskiego oraz koncert. Było też malowanie twarzy, kawa i pyszne ciasteczka, najprawdziwsze polskie pączki, grill, pchli targ, kącik kosmetyczny oraz sklepik z WOŚP-owymi pamiątkami.
Najistotniejszym punktem szkolnego finału jak zwykle była zbiórka pieniędzy oraz licytacja, z której dochód całkowicie przeznaczono na WOŚP. Według informacji sztabu orkiestry w Irlandii udało się nam osiągnąćkwotę 8459,19 euro. Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom, biorącym udział w licytacji, wszystkim, którzy zasilili skarbonki i tym, którzy w tym dniu byli z nami!
W ramach Światełka do Nieba w niedzielne popołudnie zostały wypuszczone balony, które poszybowały w górę. Do Nieba.