Ślubuję!

Dnia 19 i 20 października 2019r., w naszej szkole, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów .
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez starszych kolegów, którzy jako przedstawiciele szkolnej rodziny przypomnieli o prawach i obowiązkach czekających na nowych uczniów , ale także zapewnili o pomocy i wsparciu w trudnych momentach.
W odpowiedzi na te miłe słowa, najmłodsi zaprezentowali swoje talenty w postaci występów artystycznych ,które przyniosły zaproszonym gościom wiele radości i wzruszeń. Uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewająco witali szkołę oraz wszystkie nowe przygody , które będą czekać na nich w jej progach.
Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali "być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom ". Tuż po ślubowaniu nastąpiła wzniosła chwila pasowania na ucznia. Pani Kierownik Anna Kostecka " zaczarowała " wszystkie dzieci w Uczniów naszej szkoły .Różdżką okazało się wielkie pióro , którym każde z dzieci zostało dotknięte w prawe ramię , a magicznym zaklęciem były słowa : "Pasuję Cię na ucznia ". Całości dopełniły gromkie brawa i gratulacje od rodziców i gości .
Wszyscy nowo pasowani uczniowie otrzymali dyplomy i upominki i wspólnie z przybyłymi gośćmi świętowali, delektując się pysznymi wypiekami wykonanymi przez niezawodnych rodziców.
Gdy wszystkim atrakcjom przyszedł kres , pełnoprawni uczniowie pierwszych klas w otoczeniu dumnych rodziców ,opuścili szkołę. Pozostał w niej jedynie uśmiechnięty Pan Korczak, zadowolony, że Polska zyskała właśnie kolejnych 150 wspaniałych uczniów i patriotów , umiejących właściwie: Patrzeć Rozumować Kochać...
Kochani Pierwszoklasiści, dziękujemy Wam za piękną uroczystość, a Wam Wspaniali Rodzice i Opiekunowie za pomoc i zaangażowanie ,jakie włożyliście w jej przygotowanie.