Zapraszamy do zapoznania się z palnem lekcji na rok szkolny 2019/2020

Na stronie szkoły w zakładce Uczniowie został zamieszczony plan lekcji. Oto kilka informacji na temat jak go czytać. Klasa 3d z zeszłego roku została przypisana do klas 4 a, 4b, 4c (nazwiska uczniów przypisanych do poszczególnych klas są zamieszczone na naszej stronie w zakładce Rekrutacja). Zadbaliśmy o to, by do klas przenieść grupy uczniów, a nie pojedyncze osoby, tak by każde dziecko miało kolegów z wcześniejszych lat nauki w naszej szkole. Klasa 3 e z zeszłego roku jest obecnie 4d, a klasa 3f jest 4 e.

Zeszłoroczne klasy 5d i 5 e tworzą obecnie dość liczną klasę 6 d. Możliwe jest kilka transferów uczniów z niedzieli do klas szóstych sobotnich. W sprawie przeniesień prosimy o kontakt z kierownikiem szkoły pod adresem: dublin@orpeg.pl

Zeszłoroczna klasa 6b została połączona z zeszłoroczną 6a i tworzą obecną 7a.

Niedzielne klasy szóste z zeszłego roku zostały połączone w tegoroczną klasę 7b.

Klasy licealne - wszystkie złożone podania zostały rozpatrzone pomyślnie. Każdemu kandydatowi gwarantujemy miejsce w klasie 1-ej LO, bo po raz pierwszy w historii naszej szkoły mamy 3 klasy pierwsze LO, a nie jedną!

Prosimy by uwzględnić fakt, że uczniowie dotychczasowego gimnazjum z soboty i niedzieli zostali zapisani do klasy 1 liceum trzyletniego w sobotę, natomiast uczniowie zeszłorocznych klas 8-ch kontynuują naukę w klasie pierwszej liceum czteroletniego w wybranym przez siebie dniu. Klasy pierwsze liceum czteroletniego utworzyliśmy bowiem w sobotę i w niedzielę.

Uczniów klas licealnych trzy- i czteroletniego zapraszamy na spotkania organizacyjne w sobotę lub niedzielę zależnie od dnia , o który aplikowali, na spotkanie organizacyjne na godz. 10. 00 w sali nr 4.7.
Jeśli ktoś z zapisanych nie może w tym dniu przyjść do szkoły, prosimy o kontakt z wychowawcą (adresy mailowe nauczycieli są dostępne na naszej stronie www. W zakładce Nauczyciele). Chcemy tym sposobem- w niezwykle dynamicznej, bo opartej na licznych zapisach „po terminie” i nielicznych wypisach „przed początkiem” mieć ostateczne dane co do ilości uczniów w poszczególnych klasach. Prosimy pamiętać , że utworzyliśmy trzy klasy, aby przyjąć wszystkich naszych zainteresowanych kontynuacją nauki absolwentów SP i gimnazjum.

Prosimy też uwzględnić fakt, że od klasy 4ej SP, gdzie zaczyna się nauczanie przedmiotowe (tj. uczy dwóch nauczycieli) nie mamy już podziału na klasy przed- i popołudniowe, a lekcje odbywają się w rożnych terminach, bo nauczyciel przedmiotu do jednej klasy idzie wcześniej, a do innej później. Stąd plan lekcji rozciąga się na cały dzień. Jakkolwiek rozumiemy, że może to przysparzać pewnych trudności organizacyjnych, nie możemy tej sytuacji uniknąć.

I to by było na tyle z uwag dotyczących czytania planu lekcji. Do zobaczenia już za tydzień!