Zakończenie roku szkolnego 2017/18

W niedzielę 17 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/18. Gośćmi naszymi byli w tym dniu: pani Katarzyna Kasperkiewicz - konsul ds. Polonii i pan Łukasz Chimiak- radca ambasady.Głównym punktem uroczytości w auli było jak co roku wręczenie najbardziej prestiżowego wyróżnienia jakim nagradzamy najlepszych uczniów naszej szkoły - Dyplomów Ambasadora. Laureatów tej nagrody uhonorowali w mieniu pana ambasadora Ryszarda Sarkowicza nasi goście.
W obecności całej społeczności szkolnej wręczyliśmy również nagrody w konkursach Ortograficznym i Omnibus.
Poziom obu konkursów był w tym roku bardzo wysoki - w konkursie ortograficznym o zwycięstwie zadecydowały tylko przecinki. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Poza uroczystością w auli uczniowie w klasach odbierali swoje świadectwa. Był to bardzo piękny i wzruszający dzień, przepełniony wdzięcznością wobec nauczycieli i dumą z naszych uczniów. Był jednak i nieco spowity smutkiem- oto w tym roku pożegnaliśmy blisko setkę naszych uczniów, których rodziny podjęły decyzję o powrocie do Polski. Również i wśród grona pedagogicznego zapadły takie rozstrzygniecia - ten rok był zatem ostatnim rokiem pracy pani Iwony Siniarskiej, pani Katarzyny Krawczyk, pani Ilony Malinowskiej i pani Moniki Sędzik ( w kolejności stażu pracy:) Serdecznie dziękujemy naszym Drogim nauczycielkom za pracę i za serce dla szkoły oraz życzymy Im wszystkiego dobrego! A tym wszystkim, z którymi rozstajemy się tylko na wakacje, życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, nowych przyjaźni i wspaniałych przygód.