"Cała Polonia czyta dzieciom" w naszej szkole

Bajki, baśnie dla dzieci rozwijają język, pamięć i wyobraźnię, uczą myślenia. Czytanie poprawia koncentrację, wycisza, ułatwia naukę, poszerza wiedzę, pomaga osiągnąć sukces w szkole. W ramach akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” od stycznia rozpoczęliśmy czytanie rodziców z dziećmi z podziałem na role. W akcji chodzi głównie o zachęcanie dorosłych razem ze swoimi dziećmi do czytania dzieciom naszej szkoły po polsku, a dzieci do słuchania polskich utworów literackich z nadzieją, że same też będą częściej sięgać po polskie książki. Głośne czytanie z podziałem na role sprawiło wiele frajdy zarówno czytającym, jak i słuchającym. Dzieci po wysłuchaniu fragmentu książki wykonują ilustrację, które eksponowane są na wystawie w Saloniku Czytelniczym. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do czytania swoim pociechom, bo książka to niewątpliwie jeden ze sposobów na uniknięcie trudności wychowawczych, jak również sposób na lepsze radzenie sobie ze wszelkimi emocjami. I serdecznie dziękujemy tym, którzy już dla nas czytali!

 

Zdjęcie użytkownika Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Dublinie.

 

Zdjęcie użytkownika Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Dublinie.