Podchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy wolność – polską mowę w szkole,
To, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewolę.”
11 listopada 2017 r. świętujemy 99 rocznicę odzyskania niepodległości.
Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone by uhonorować tych, dzięki którym 11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy jako samodzielne suwerenne państwo.
Z tej okazji w miniony weekend w naszej szkole zostały zorganizowane podchody historyczne. Uczniowie podczas zabawy, musieli podążać za wskazówkami, podczas których rozwiązywali zadania , łamigłówki a nawet śpiewali pieśni patriotyczne.
Celem zabawy było upamiętnienie tego ważnego wydarzenia oraz przybliżenie naszym uczniom co znaczy niepodległa i wolna ojczyzna.