Lektury w roku szkolnym 2017/2018

                                     NAUCZANIE ZINTEGROWANE
KLASA I

Lektury zostaną podane po opublikowaniu nowej podstwy progrmaowej programu uzupełniającego

 

 

KLASA II

1.Wanda Chotomska, Legendy polskie

2.Julian Tuwim, Wiersze dla dzieci

3.Janina Porazińska, Szewczyk Dratewka

 
KLASA III

1. Maria Kruger, Karolcia

 2.Grzegorz Kasdepke, Kacperiada

 3.Kornel  Makuszyński, M. Walentynowicz, Przygody Koziołka Matołka

 

 


                                     KLASY IV- VI
KLASA IV

Lektury zostaną podane po opublikowaniu nowej podstwy progrmaowej programu uzupełniającego

 

KLASA V


1.Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy

2.Zbigniew Nienacki, Pan Samochodzik i templariusze

3.Joanna Olech, Dynastia Miziołków  

4.Dorota Terakowska, Władca Lewawu

Oraz teksty o mniejszej objętości znajdujące się w podręczniku.

  

KLASA VI 


1.Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy

2.Irena Jurgielewiczowa,Ten obcy

3.Barbara Gawryluk, Moje Bullerbyn      

4.Edmund Niziurski,Sposób na Alcybiadesa

Oraz teksty o mniejszej objętości znajdujace się w podręczniku.

 

 
KLASA VII

 Lektury zostaną podane po opublikowaniu nowej podstwy progrmaowej programu uzupełniającego

 

                                   GIMNAZJUM


KLASA II GIMNAZJUM

 

1.Aleksander Kamiński, Kamieniec na szaniec

2.J.Słowacki, Balladyna

3.Andrzej Sapkowski, Miecz przeznaczenia

4.Małgorzata Musierowicz, Kłamczucha

5.Ewa Nowak, Michal Jakiśtam  

6.Antoni Czechow, Śmierć urzędnika ( w podręczniku)

7.Sławomir Mrożek, Słoń

8.Ida Fink, Zabawa w klucz ( w podręczniku)

Oraz teksty o mniejszej objętości znajdujące się w podręczniku.


KLASA III GIMNAZJUM


1. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace

2.Miron Białoszewski, Pamiętnik z powstania warszawskiego ( fragm.)

3.Ryszard Kapuściński, Podróże z Herodotem

4.Tomek Tryzna, Panna Nikt

5.Dorota Terakowska, Tam, gdzie spadają anioły 

6.Bolesław Prus, Kamizelka

Oraz teksty o mniejszej objętości znajdujące się w podręczniku.

 

                                   LICEUM

 

KLASA I LO

1.Sofokles, Antygona

2.Jan Kochanowski, Odprawa posłów greckich

3.Jan Chryzostom Pasek, Pamiętniki ( fragm.)

4.Adam Mickiewicz, Dziady cz.IV ( fragm.)

5.Adam Mickiewicz, Dziady cz.III

6.Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz

7.Juliusz Słowacki, Kordian

Oraz utwory wybrane przez nauczyciela i teksty o mniejszej objętości znajdujace się w podręczniku.

 

KLASA II LO

1.Bolesław Prus, Lalka

2. Stanisław Wyspiański, Wesele

3. Stanisław Żeromski, Przedwiośnie

4. Władysław Stanisław Reymont, Chłopi, t. 1 ,Jesień

5.Franz Kafka, Proces

6.Witold Gombrowicz, Ferdydurke

7.Tadeusz Borowski, opowiadania: Dzień na Harmenzach, Proszę państwa do gazu

8. Gustaw Herling-Grudziński, Inny świat

 

KLASA III LO

1. R. Kapuściński, Cesarz
2. A. Camus, Dżuma
3. T. Różewicz, Kartoteka
4. S. Mrożek, Tango
5. P. Huelle, Weiser Dawidek
6. T. Konwicki, Mała Apokalipsa
7. A. Libera, Madame

                                                                                                                                                        

      Wszystkie  lektury można wypożyczyć w bibliotece szkolnej SPK.