Kochamy Cię Polsko

Czy znacie ten kraj, gdzie Wisła płynie, wije się modra wstęgą, 
gdzie złocą się zboża i słychać szum morza, 
gdzie kraj ten był wielka potęgą?

Czy znacie ten kraj, gdzie na szczycie gór, orzeł swe gniazdo wije, 
gdzie malwy rosną, gdzie pachnie sosna, gdzie nasze serce bije?

M. Janik

Czy znamy ten kraj…? Odpowiedzi na to pytanie podjęli się uczniowie naszej szkoły w  V już edycji konkursu  ”Kochamy, Cię Polsko!” 28 i 29 kwietnia 2015 roku  uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w SPK przy Ambasadzie RP zmierzyli się ze sobą w konkursie wiedzy o Polsce.  

W sobotę do rywalizacji stanęli przedstawiciele klas 3 a i 3 b, w niedzielę  3c i 3d. Walka była naprawdę wyrównana i zacięta, a pytania ? Sławni Polacy, ortografia, geografia, przysłowia, wiedza ogólna o kraju…. Na szczęście nasi uczniowie nie mieli z tymi zagadnieniami najmniejszego problemu. Wspierani dopingiem kolegów z klas, pełni zaangażowania, entuzjazmu, dawali z siebie wszystko, bo w końcu zwycięzca może być tylko jeden. Tytuł ten zdobyli: w sobotę  uczniowie klasy  3a , a w niedzielę  - klasy 3c. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne nagrody.

Składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom za emocje jakich nam dostarczyli oraz za ogrom pracy jaki włożyli w przygotowanie się do tego wydarzenia.Nasze podziękowania kierujemy również w stronę organizatorów tego konkursu: Rady Rodziców i Polskiego  Stowarzyszenia Edukacyjnego – bez ich zaangażowania nie udałoby się zorganizować tak wspaniałej imprezy. Wyrazy uznania należą się również  paniom prowadzącym -   Joannie Marczak i  Alicji Soi , które zadbały o niezapomnianą atmosferę w czasie tego turnieju.

Mamy nadzieję, że konkurs  zaciekawił  naszych uczniów i będą oni jeszcze chętniej zdobywać wiedzę o Naszej Ojczyźnie.

Sprawdzimy to  już za rok,  w kolejnej edycji „Kochamy Cię Polsko !”