Spotkanie z Beatą Ostrowicką

21 marca 2015r., godzina 8:30, aula – zaczęła się już ostatnia próba Koła Teatralnego, działającego przy naszej szkole. Jeszcze jakieś małe poprawki, uwagi... i w niespełna półtorej godziny później zaczęło się....  Kurtynę odsłonięto i aktorzy zobaczyli aulę pełną ludzi.  Począwszy od uczniów klas 5 i 6, gimnazjalistów, przez nauczycieli i rodziców, a skończywszy na naszym gościu, przybyłym na Zieloną Wyspę z miasta królów - pani Beacie Ostrowickiej.  Poczytna autorka powieści dla dzieci i młodzieży odwiedziła nas w ramach promowania przez szkołę literatury polskiej.

 

Uczniowie klasy 3a gimnazjum i 1 klasy liceum wystawili przedstawienie pt. Miłość bliźniego, poruszające problematykę współczesnego, informatycznego społeczeństwa, podążającego za sensacją i niezwracającego uwagi na tragedię człowieka.  Występ nagrodzony został gromkimi brawami publiczności.

W kolejnej części spotkania odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu literackiego nawiązującego do utworów pani Beaty Ostrowickiej- Pamiętnik czytelnika oraz konkursu Kukiełka, marionetka, pacynka.

W dalszej części programu autorka opowiadała o tym, jak wygląda typowy dzień piszarza i praca nad książką. Skąd czerpie pomysły, jak długo zajmuje jej napisanie książki oraz o procesie jej wydawania. Następnie odpowiadała na pytania uczniów.  Znalazł się także czas na zabawy językowe, uczniowie wymieniali swoje najbardziej ulubione lektury oraz wypowiadali się na temat przeczytanych powieści pani Beaty. To było bardzo interesujące spotkanie.

Ostatnim punktem programu były warsztaty literackie z autorką pt. Uruchamiamy wyobraźnię i tworzymy świat naszych rówieśników, na których uczniowie klas piątych wymyślali swoje wersje książek.

Takie same warsztaty odbyły się również w niedzielę z gimnazjalistami, którzy chętnie zmienili się w młodych pisarzy.

Korzystając z okazji, dziękujemy pani Joli Babiarskiej za zorganizowanie spatkań oraz Radzie Rodziców i Polskiemu Stowarzyszeniu Edukacyjnemu za ogromne wsparcie w realizacji projektu.