Wyniki konkursu Pamiętnik Czytelnika

Konkurs Pamiętnik czytelnika to pozycja bardzo dobrze znana wszystkim maluchom w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie.  21 marca 2015r. oficjalnie zakończyliśmy  już II edycję tego wydarzenia.

W tym roku konkurs skierowany był do uczniów klas II SP. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie własnego pamiętnika czytelnika, w którym znalazłyby się tytuły przeczytanych książek wraz z ilustracjami do nich oraz ocena każdej z książek.

Pół roku - tyle właśnie czasu dzieci miały na stworzenie swoich projektów – dużo czasu, bo i pracy było sporo, ale warto było czekać… Poziom prac przerósł nasze najskrytsze oczekiwania. Kolorowo zdobione okładki, błyszczące drobiazgi na kartkach, pomysłowe ilustracje, pięknie zapisane tytuły – to wszystko sprawiało, że decyzja o wyborze najlepszej pracy była bardzo trudna. Po długich obradach jury przyznało 6 nagród głównych i 7 wyróżnień. Zwycięzcy mieli okazję odebrać swe nagrody z rąk popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży -pani Beaty Ostrowickiej.

Poziom i ilość otrzymanych prac świadczą o tym, że cele konkursu zostały osiągnięte ! U dało nam się rozbudzić u najmłodszych zainteresowania polską literaturą oraz zachęcić ich do korzystania z biblioteki szkolnej. Wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom tego konkursu, bo tak naprawdę nie ma tu przegranych - każde z tych dzieci wyniesie coś dla siebie ze spotkania z polską literaturą.  

Dziękujemy serdecznie koordynatorom tego wydarzenia: nauczycielom: Dominice Marciszyn-Boroń, Jolancie Babiarskiej, Annie Haranicz. Dziękujemy również Radzie Rodziców i Polskiemu Stowarzyszeniu Edukacyjnemu - dzięki nim dzieci otrzymały piękne dyplomy i nagrody. Wyrazy podziękowania kieruję również w stronę Pani Beaty Ostrowickiej, która wystąpiła w roli gościa honorowego na uroczystości zakończenia konkursu.

Jesteś uczniem klasy I? Lubisz czytać ???  Ten konkurs jest dla Ciebie!!!

Czekamy na Was  w przyszłym roku  !!!!